Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

U vážné dopravní nehody mezi Skutčí a Krounou zasahovali Zdravotničtí záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje spolu s leteckou záchrannou službou, krátce před půl pátou hodinou odpolední u mladého muže. Osobní auto ,ve kterém cestoval narazilo do stromu který zcela zdemoloval vůz a poté zůstalo auto na střeše. Po příjezdu na místo kolegové muže ležícího v příkopě u vozovky začali ošetřovat. Po podání infuze s léky k tlumení bolesti ho naložili do vakuové matrace ,zafixovali pánev a krční páteř a ošetřili středně těžká zranění hlavy. Po stabilizaci byl muž předán kolegům z letecké záchranky ,kteří pacienta transportovali do Pardubické nemocnice k vyloučení závažného vnitřního zranění.

Že ani huštění pneumatik není snadná práce zjistil muž na Žamberecku. Krátce před dvanáctou hodinou zasahovaly dva vozy záchranářů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u vážného úrazu. Mladému muži při huštění pneumatik nákladního automobilu jedno z nich prasklo. U pacienta došlo k vážnému zranění obou horních končetin pravděpodobně od částí pneumatiky. Po podání analgetik ,fixaci zlomenin a stabilizaci stavu byl předán letecké záchranné službě Hradec Králové k transportu do FN Hradec Králové k vyloučení závažného vnitřního zranění tlakovou vlnou.

Auto sjelo do potoka u Dolní Sloupnice. K dopravní nehodě osobního automobilu vyjížděla lékařská a záchranářská posádka z Litomyšle a Ústí nad Orlicí. K události došlo ve večerních hodinách 25. 9. Na místě se nacházely tři mladé osoby, které posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje ošetřily. Po ošetření a stabilizaci byli pacienti se středně těžkými zraněními páteře a hlavy převezeni k vyšetření do Litomyšlské nemocnice.

 


Vloženo: 02.10.2017

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace