Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

Čtyři vozy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a letecká záchranná služba zasahovaly 10. 9. u čelního střetu. Dopravní nehoda dvou osobních automobilů s vyšším počtem zraněných se stala v odpoledních hodinách u Chlumu na Hlinecku. Na místě se nacházelo pět středně těžce zraněných osob včetně dvou dětí. Jedna osoba bohužel utrpěla zranění, jež i přes veškerou snahu záchranářů vedla ke smrti. Pacientka středních let byla letecky transportována s poraněním břicha do FN Hradec Králové. Ostatní zranění byli transportováni do Chrudimské nemocnice.

Krátce po sedmnácté hodině 11. 9. došlo k dopravní nehodě u Předhradí. Osobní vůz ve kterém cestovaly dvě dospělé osoby a dvě malé děti tam narazil do stromu. Na místě zasahovaly čtyři vozy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby. Ten však kvůli nepřízni počasí nedoletěl na místo nehody a musel se vrátit zpět na základnu. Ženě byl nasazen fixační krční límec a s pohmoždením krční páteře převezena do Chrudimské nemocnice stejně, jako dvě malé děti.  Muže převezli záchranáři po ošetření do Pardubické nemocnice s poraněním ramene a hrudníku.

Perfektní práci odvedli záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje 11. 9. před půl šestou hodinou večerní v Lázních Bohdaneč. Starší ženu se zástavou srdce tam resuscitovala rodina pacientky podle telefonických instrukcí operačního střediska. Do dvou minut na místo dorazil také strážník bohdanečské městské policie. V té době na místo spěchaly dvě posádky Zdravotnické záchranné služby. Příčinou zástavy srdce bylo vdechnutí pečiva. Záchranářům se ho s pomocí speciálních kleští podařilo vytáhnout a započali poté s resuscitací. Při ní mimo jiné pacientku připojili k umělé plicní ventilaci a navrtali holenní kost, aby pacientce mohly být během resuscitace podány důležité léky a infuze. Posádka pak pacientku ve stabilizovaném stavu transportovala na jednotku intenzivní péče Chrudimské nemocnice.

Dětskou pacientku ošetřovali záchranáři 13. 9. na Chrudimsku. Krátce před třetí hodinou odpolední vyjížděly dvě posádky záchranářů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje k úrazu. Jednalo se o kopnutí hříbětem, po ošetření a zajištění pacientky byla se středně těžkými zraněními hlavy předána letecké záchranné službě k transportu do FN Hradec Králové.

K závažnému úrazu spěchali záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje z České Třebové 13. 9. Muž středních let tam pracoval s ruční kotoučovou pilou. Při manipulaci si však způsobil závažné a rozsáhlé silně krvácející zranění stehna. Posádky dorazily na místo po několika minutách a okamžitě zastavily krvácení. Vzhledem k utrpěné větší ztrátě krve také podaly infuzi. Následně byl pacient transportován do Orlickoústecké nemocnice.


Vloženo: 14.09.2017

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace