Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

Vážnou dopravní nehodu kamionu řešili krátce před pátou hodinou odpolední 31.8. záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Řidič kamionu středních let sjel na Holicku do příkopu. Způsobil si tak velmi vážná zranění hlavy, hrudníku a břicha. Musel být proto uveden do umělého spánku a připojen k ventilátoru a monitoru srdeční akce. Na místo byl také povolán vrtulník Letecké záchranné služby. Zranění pacienta ale nedovolovala transport vrtulníkem. Lékař letecké záchranné služby proto spolu s pozemními záchranáři doprovázel pacienta sanitním vozem. Díky výborné spolupráci obou posádek byl poté předán na Emergency FN Hradec Králové.

 

Posádky základen Pardubice a Chrudim zachránily život muži na Chrudimsku. Krátce po desáté hodině dopolední 2. 9. ,se na výzvu Zdravotnického operačního střediska setkaly dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u muže středních let stiženého zástavou srdce. Po příjezdu na místo začal sehraný tým záchranářů muže ihned resuscitovat, souběžně s tím ho záchranáři připojili k umělé plicní ventilaci a k monitoru srdeční akce. Během život zachraňujících úkonů byl pacientovi několikrát podán elektrický výboj. Po několika dlouhých minutách se podařilo obnovit spontánní srdeční aktivitu a odhalit příčinu zástavy srdce. Tou byl podle všeho srdeční infarkt, pacienta jsme proto po stabilizaci stavu transportovali k urgentní operaci na rekanalizační jednotku Pardubické nemocnice.

  

Dopravní nehodu dvou osobních aut na hlavní silnici č. 35 mezi Litomyšlí a Vysokým Mýtem museli řešit zdravotničtí záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Ke střetu došlo 3. 9., krátce před čtvrtou hodinou odpolední. Na místě se nacházely tři naštěstí jen lehce zraněné osoby, které byly transportovány k vyšetření do nemocnice Litomyšl.

 

 

 

Vloženo: 08.09.2017

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace