Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

28. 8. krátce před patou hodinou ranní vyjížděla posádka Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v nejvyšší naléhavosti k vážné dopravní nehodě na Orlickoústecku. Mladý muž pravděpodobně ve vysoké rychlosti čelně narazil do stromu. V nárazem zdemolovaném autě si přivodil bezvědomí, velmi vážná zranění hlavy a středně těžká zranění horní končetiny. Při boji o pacientův život ho záchranáři připojili k plicnímu ventilátoru, monitoru životních funkcí a ve vakuové matraci ho v kritickém stavu transportovali na Emergency FN Hradec králové.

Mladého motorkáře vyjížděli zachraňovat záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje krátce před půl šestou hodinou večerní 27.8. u Poličky. Prvotní údaje z místa události ukazovaly na závažná poranění, proto byl na místo souběžně s pozemní posádkou vyslán i vrtulník Zdravotnické záchranné služby. Pacient nalezen v bezvědomí ,byl připojen k monitoru srdeční akce a utrpěl středně těžká zranění končetin s vyslovením podezření na poranění páteře. Po ošetření pacienta transportovali kolegové z letecké záchranky na Emergency FN Hradec Králové.

 

 

Vloženo: 28.08.2017

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace