Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

Posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje zasahovaly 20. 8. krátce po sedmé hodině večerní. Šlo o nehodu motorkáře na Pardubicku. Na místo byly ihned vyslány dvě posádky Zdravotnické záchranné služby a vrtulník. Starší muž utrpěl středně těžká zranění hlavy a horní končetiny. Po vysloveném podezření na poranění pánve byly využity znehybňující prostředky včetně vakuové matrace a pánevního pásu. Zranění také vyžadovalo nasazení infuzní terapie. Po ošetření byl pacient transportován ve stabilizovaném stavu kolegy z letecké záchranky do traumacentra FN Hradec Králové.

Zachráněný lidský život mají na svědomí přítomní u potápěčské nehody v lomu na Hlinecku 19.8. Žena středních let byla vytažena a na břehu u ní byla prováděna nepřímá srdeční masaž. Všichni na místě prokázali vysokou dávku profesionality, erudovanosti a klidného jednání, díky kterým se svědkům podařilo u ženy obnovit srdeční akci. Po tísňovém volání, krátce před dvanáctou hodinou vyslala Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje na místo ihned dva vozy. Lékař po vyšetření fyziologických funkcí a zavedení infuzní léčby indikoval transport pacientky, tou dobou již plně při vědomí, do Chrudimské nemocnice k následnému vyšetření.

 

 

 

Vloženo: 21.08.2017

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace