Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

14. 8. krátce před půlnocí zasahovaly dva vozy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u dětského pacienta se závažnou dušností na Pardubicku. Jednalo se o závažné zhoršení chronického onemocnění, které bez léčby ohrožovalo pacienta na životě. Na místě lékař indikoval podání léků k uvolnění dýchacích cest. Za doprovodu rodiče pacienta byl ve stabilizovaném stavu transportován záchranářskou posádkou s lékařem na dětské oddělení Pardubické nemocnice k dalšímu vyšetření.

V návaznosti na letošní zvýšený nárůst vystupňovaných alergických reakcí, zasahovaly posádky dvou vozů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u podobného případu. 14. 8. Před půl sedmou večerní u staršího muže bodnutého včelou. Po vyšetření pacienta mu musela být aplikována život zachraňující léčiva. Převezen byl ve stabilizovaném stavu na interní oddělení Pardubické nemocnice.

U dopravní nehody 15. 8., a vznícení osobního automobilu na Orlickoústecku, došlo k nadýchání zplodin hoření u tří osob. Na místo události ihned vyjela lékařská posádka Zdravotnické Záchranné služby Pardubického kraje. Naštěstí se ukázalo, že inhalace kouře z osobního automobilu není vážná. Proto ani transport k dalšímu vyšetření nebyl nutný.

Poranění plamenem 15. 8. si vyžádalo výjezd záchranářské posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na Litomyšlsku. K události došlo krátce před dvanáctou hodinou. Starší žena utrpěla poranění hrudníku a horní končetiny, po ošetření byla se středně těžkými zraněními převezena k dalšímu ošetření do Litomyšlské nemocnice.

17.8. kolem půl sedmé hodiny ranní, zasahovaly posádky dvou vozů Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u vážné dopravní nehody na Hlinecku. Jednalo se o čelní střet osobního automobilu a kamionu. Po vyproštění z vozu a prvotním vyšetření byla zjištěna u muže středních let, vážná zranění hlavy, krku, horních a dolních končetin, která muže ohrožovala na životě. Profesionální tým záchranářů použil k ošetření  mimo jiné i vakuovou matraci a krční límec ke stabilizaci krční páteře. Pro zraněného byl povolán vrtulník záchranné služby, ale pro nepřízeň počasí nemohl vzlétnout. Následně byl pacient transportován ve stabilizovaném stavu do FN Hradec Králové.

Vloženo: 21.08.2017

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace