Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

Dne 4. 8. krátce po 18. hodině přijalo Zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje tísňovou výzvu na lince 155. Jednalo se o pád mladého muže z kola na Svitavsku. Na místo byly okamžitě vyslány dvě posádky, z toho jedna s lékařem. Na místě posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje při vyšetření zjistily rozsah zranění a zhodnotily je jako vážná. Zajistily proto pacientovi životní funkce , podaly farmaka a na vakuové matraci ho předaly kolegům z Letecké záchranné služby k transportu na Urgentní příjem FN Olomouc.

Dne 4. 8. po 21. hodině reagovalo Zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na tísňovou výzvu linky 155 na Chrudimsku. Jednalo se o náraz osobního automobilu do stromu, pravděpodobně ve vysoké rychlosti. Na místo zásahu byly neprodleně vyslány dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, jedna s lékařem a jedna bez lékaře. Při vyšetření pacienta pojaly posádky podezření na středně těžká zranění páteře. Po nezbytném ošetření, byl proto transportován na Urgentní příjem FN Hradec Králové.

Dne 5. 8. krátce před osmou hodinou ranní zasahovaly dvě posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u dopravní nehody na Pardubicku. Šlo o náraz osobního automobilu do stromu u potoka. Na místě byly vyšetřeny dvě osoby a s lehčím zraněním transportovány do Pardubické nemocnice.


Vloženo: 07.08.2017

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace