Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

Dnes 29. 7. před jedenáctou hodinou přijalo Zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje tísňovou výzvu. Jednalo se o nehodu na vodní ploše ženy středních let na Chrudimsku. Na místo události byly okamžitě vyslány dvě posádky ze základny Hlinsko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje z toho jedna s lékařem a vrtulník hradecké záchranné služby. Na místě nehody tým záchranářů bojoval o život ženy s nasazením všech sil, včetně podání farmak, připojení k monitoru srdeční akce a k umělé plicní ventilaci. Bohužel přes veškerou snahu se nepodařilo obnovit u ženy srdeční akci. Příčiny a druh nehody jsou v řešení Policie ČR.

Tiskový mluvčí
Zdravotnická záchranná služba 
Pardubického kraje

 

Dnes, 29.7. krátce po jedenácté hodině, vyjížděla posádka Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje
na pomoc mladé ženě na Přeloučsku. Jednalo se o alergickou reakci na bodnutí vosou do obličeje. Při příjezdu na místo události naše posádka zjistila alergickou reakci v pokročilém stadiu. Ihned zajistila ženě vitální funkce, podala infuzi a nezbytná farmaka. Po stabilizaci stavu byla žena transportována k dovyšetření do Pardubické nemocnice.

Tiskový mluvčí
Zdravotnická záchranná služba 
Pardubického kraje

 

Dnes 27. 6. krátce před desátou hodinou reagovalo Zdravotnické operační středisko Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na tísňové volání. Jednalo se o čelní střet osobního a nákladního automobilu na Hlinecku. Na místo byla vyslána posádka s lékařem a přivolána letecká záchranná služba. Na místo události dorazila pozemní posádka s lékařem za dvě minuty od aktivace. Pacient, muž staršího věku, utrpěl závažné poranění dolní končetiny a hrudníku, po jejich ošetření byl letecky transportován do FN Hradec Králové.

Tiskový mluvčí
Zdravotnická záchranná služba
Pardubického kraje

 

Vloženo: 31.07.2017

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace