Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

Přímo na výjezdových základnách  v Litomyšli a Moravské Třebové byly v pondělí 30. ledna záchranářům předány do užívání nové sanitní vozy pro nelékařské posádky RZP.  

Předání se zúčastnili jak starostové jednotlivých měst pan Radomil Kašpar a Miloš Izák, tak za zřizovatele krajský radní zodpovědný za zdravotnictví Ladislav Valtr a ředitel krajské záchranné služby Pavel Svoboda.

Do ostrého provozu budou zařazeny již 1. února, po nutném dovybavení léky a dalším speciálním záchranářským zařízením a přístroji.

Technická specifikace nových sanitek: VW Transporter T6, 2000 ccm, výkon 150kW (oproti 132kW u starších), 4x4, manuální převodovka.

Celkem čtyři nové sanitky, soutěžené v roce 2016 jako nadlimitní zakázka dle Zákona o veřejných zakázkách, byly pořízeny z provozních prostředků ZZS PAK a kromě těchto dvou základen budou nasazeny ještě na základně v Poličce a Hlinsku.

Spádová oblast Železných hor a Vysočiny, dopravně a klimaticky náročná, tak dostala jedny z nejmodernějších a nejvýkonnějších vozidel v současnosti užívaných zdravotnickými záchrannými službami v ČR.

V Moravské Třebové se dále za přítomnosti pana starosty Izáka, místostarosty pana Mačáta, radního Valtra, vedení záchranné služby a vedení samotné základny, projednala možná spolupráce samospráv při hledání potřebného pozemku na plánovanou výstavbu nové výjezdové základny, tedy spuštění procesu, který bude snad za několik let završen novým a moderním zázemím pro posádky ZZS, tak jako to se v poledních letech již podařilo ve Skutči, Hlinsku a Poličce a který je v současnosti realizován pro základny Chrudim, Holice, Pardubice a Vysoké Mýto. 

 

 

Vloženo: 31.01.2017

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace