Zdravotnická záchranná služba Pardubice

domů
První pomoc

První pomoc interaktivně ...

chci vědět více
155 jak a kdy volat

Kdy a jak volat tísňovou linku...

chci vědět více

detail novinky

PROVĚŘOVACÍ CVIČENÍ „ Nehoda 2016“.

Dne 27. 9 2016 proběhlo v Pardubickém kraji prověřovací cvičení složek IZS „Nehoda 2016“. Po půlroční přípravě byl jako místo události vybrán nově vybudovaný kruhový objezd u sjezdu z obchvatu místní části Chrudimě, u Medlešic.

Byla nasimulována dopravní nehoda osobního auta a autobusu se studenty na výletě. Příjem tísňové výzvy proběhl na ZOS v cizím jazyce, operační středisko vyhlásilo cestou celokrajského hlášení spuštění Traumatologického plánu Zdravotnické záchranné služby a operátoři se rozdělili na ty, kteří zajišťují chod ZOS pro poskytování standardní přednemocniční neodkladné péče a na ty, kteří zajišťují vyhlášenou mimořádnou událost. Zároveň spustili program pro svolávání zaměstnanců Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje k doplnění posádek na stanovištích, protože se jednalo o cvičení prověřovací, bez známého data a místa a jehož se tedy účastnili „ostré posádky“.

Celkem se cvičení zúčastnilo osm posádek Zdravotnické záchranné služby, především z výjezdových stanovišť Pardubičky a Chrudim, a po jedné posádce ze stanoviště Litomyšl a Ústí nad Orlicí.

Složky IZS zabezpečili místo nehody, příslušníci HZS provedli primární třídění metodou START s použitím třídících náramků, sekundární třídění obstarala Zdravotnická záchranná služba, která označovala postižené třídícími identifikačními kartami. Záchranáři zajistili vitální funkce všem, kteří potřebovali naléhavou a neodkladnou pomoc, ošetřili a stabilizovali zraněné postižené. Tito byli prioritně odsunováni reálně do cílových zdravotnických zařízení Pardubického a fiktivně Královéhradeckého kraje. Před odsunem byli postižení shromažďováni ve stanu pro mimořádné události, který byl rozvinut jako zázemí ošetřovny zraněných. Nakonec byli vyšetřeni a evidováni i lehce zranění, pro které byl přistaven evakuační autobus. V něm i na ošetřovně probíhalo ze strany Policie České republiky ztotožňování postižených. Policie zároveň na místo povolala své intervenční týmy pro psychickou podporu postižených.

Cvičení přálo počasí, všichni dokonale namaskovaní figuranti byli dohledáni, evidováni a ošetřeni a všem zúčastněným cvičícím patří dík za to, že se prověřování zhostili se ctí, navzdory všem netradičním a neobvyklým situacím a se všemi rozhodčími a kameramany za zády. Po ukončení cvičení proběhlo, za účasti všech složek vyhodnocení, s jehož závěry se počítá, v případě Zdravotnické záchranné služby, v plánované aktualizaci TP.

 

8. 11. 2016 Markéta Balounová PKP ZZS Pak


Vloženo: 10.11.2016

tel.: +420 466 034 107
fax.: +420 466 034 109
e-mail: zzspak@zzspak.cz
Průmyslová 450
530 03 Pardubice

Copyright © 2009-2015 zzspak.cz  |  Všechna práva vyhrazena  |   Design & Coding: MI-MA  |   webmaster   |   administrace